Skip to content

Menu
  • BLOG
    • Fietsroute: Verhalen over Veen en Verdediging
    • Stadswandeling: In de voetsporen van Cato Pekelharing-Doijer
  • OVER SANNE
    • In de media
  • SAMENWERKEN
  • CONTACT
Menu

Een zonnige voorjaarsklassieker in Groningen

Posted on 28 February 201628 February 2016 by sannemeijer

Wat is het een prachtig weekend! Het mag dan nog een beetje fris zijn, maar de strakblauwe lucht en het stralende zonnetje maken dat meer dan goed. Gisteren was het dan ook een veelĀ te mooie dag om binnen te blijven, vond ik…

Een beetje kou, daar doen we natuurlijk niet moeilijk over. Dus sleepte ik mijn fiets mee in de trein naar Winschoten, en fietste van daar naar Oudeschans en Klein-Ulsda in de gemeente Bellingwedde. Vervolgens ging ik de grens met de gemeente Oldambt over en fietste via Ulsda, Beerta, Oostwold, Midwolda, Scheemda en Heiligerlee weer terug naar het station in Winschoten. Het werd een schitterende tocht, vol bijzondere gebouwen, verrassende natuur en intrigerende geschiedenis. Ik heb weer genoeg fotomateriaal en inspiratie opgedaan voor een boel nieuwe verhalen!

Hieronder ziet u alvast een foto-verslag.

P.S.: Het was een echte voorjaarsfietstocht, met een sterke zon (en dus een verbrande neus), blije vogeltjes en dappere sneeuwklokjes en krokusjes. Heeft u ook al voorjaarskriebels?

IMG_9760
Onderweg van Winschoten naar vesting Oudeschans
Welkom in Oudeschans!
Welkom in Oudeschans!
Plattelandssmederij ‘De Smidse’ te Oudeschans
IMG_9784
Voorjaarsbloemetjes in Oudeschans
IMG_9792 (1)
Een welverdiende pauze in de Piekenier te Oudeschans
IMG_9793 (4)
Oudeschans
IMG_9794
Op het eeuwenoude kerkhof ‘Het Dodenbastion’ te Oudeschans
IMG_9805
Een bijzonder wapen op het kerkhof te Oudeschans
De kerk te Beerta
De kerk te Beerta
De kerk te Beerta
De kerk te Beerta
De hervormde pastorie van Oostwold uit 1771
De hervormde pastorie van Oostwold, uit 1771
De (verrassend grote) kerk van Oostwold
De chique toegangsweg naar de (verrassend grote) kerk van Oostwold
Wie houdt er nu niet van seventies lampenkappen? Ik spotte ze in het Pannenkoekenhuis D'Olle Smidse te Midwolda. Want tja, pauzes en ''goede voeding'' zijn nu eenmaal nodig ;-)
Wie houdt er nu niet van seventies lampenkappen? Ik spotte ze in het Pannenkoekenhuis D’Olle Smidse te Midwolda. Want tja, pauzes en ”goede voeding” zijn nu eenmaal belangrijk šŸ˜‰
De Ennemaborg, te midden van duizenden bloembolletjes. Momenteel is de borg in het bezit van stichting het Groninger Landschap en wordt bewoond door kunstenares Maya Wildevuur.
De Ennemaborg, te midden van duizenden bloembolletjes. Momenteel is de borg in het bezit van stichting het Groninger Landschap en wordt bewoond door kunstenares Maya Wildevuur.
Voorjaar!
Voorjaar!
Een bizar bouwwerk in Scheemda: een facade van het voormalige kerkgebouw van het inmiddels verdwenen dorp Eexta
Een bizar bouwwerk in Scheemda: de facade van het voormalige kerkgebouw van het inmiddels verdwenen dorp Eexta

Eexta/Scheemda

Eexta/Scheemda

Kerkhof te Eexta/Scheemda
Kerkhof te Eexta/Scheemda
Strokartonfabriek 'de Toekomst II' uit 1908. De fabriek sloot in 1968.
Strokartonfabriek ‘de Toekomst II’ uit 1908. De fabriek sloot in 1968.
Het Graaf Adolfmonument in Heiligerlee. Dit monument is opgericht ter nagedachtenis aan de slag bij Heiligerlee uit 1568. Volgens de traditionele Nederlandse geschiedschrijving symboliseert deze slag officieel het begin van de Tachtigjarige Oorlog.
Het Graaf Adolfmonument in Heiligerlee. Dit monument is opgericht ter nagedachtenis aan de slag bij Heiligerlee uit 1568. Volgens de traditionele Nederlandse geschiedschrijving symboliseert deze slag officieel het begin van de Tachtigjarige Oorlog.
Het Graaf Adolfmonument van dichtbij
Het Graaf Adolfmonument van dichtbij
In actie! Ik heb veel fotomateriaal verzameld en zit boordevol inspiratie :)
In actie! Ik heb veel fotomateriaal verzameld en zit boordevol inspiratie šŸ™‚

1 thought on “Een zonnige voorjaarsklassieker in Groningen”

  1. Eduard says:
    28 February 2016 at 17:31

    Mooie foto’s Sanne!

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

EVEN VOORSTELLEN
Sanne Meijer (Stadskanaal, 1993) is historica, auteur en ondernemer. Ze werkt aan allerlei projecten omtrent Groninger geschiedenis, erfgoed & cultuur.
NIEUW BOEK
Iris van den Brand & Sanne Meijer,Ā Vraauwlu: Groninger vrouwen in de geschiedenisĀ (Passage, 2022). KlikĀ hierĀ voor meer informatie!
©2023 | Built using WordPress and Responsive Blogily theme by Superb